Pogoda w Czarnogórze

Czarnogóra to kraj niesamowity, w którym można spędzić wymarzone wakacje, odpocząć i nacieszyć się pięknem przyrody. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, zimy są krótkie i łagodne, a lata długie i suche, w głębi kraju zmienia się on na lekko kontynentalny, a na obszarach krasowych w subalpejski. Czarnogóra to idealne miejsce dla miłośników malowniczych krajobrazów, zjawiskowych plaż oraz kochających przygody, albowiem pogoda tu zdecydowanie rozpieszcza turystów przez spory czas w roku.

Niezwykły klimat w Czarnogórze

W lipcu temperatury są bardzo wysokie, od 27 do 30 stopni Celsjusza w cieniu. Woda nagrzewa się do 25 stopni, a niebo jest cudownie bezchmurne. To sprawia, że Czarnogóra jest idealna na beztroskie plażowanie od rana do wieczora i korzystania z gorących promieni słońca w aktywny sposób lub też na leniwca. Deszcze występują niezmiernie rzadko.

Jesienią ulega to zmianie, pada nieco częściej, o czym warto pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy pragnie się zwiedzić Góry Dynarskie, bowiem może to bardzo utrudniać wędrówki. W kraju jednak nie jest to takie uciążliwe, a jesień jest wręcz idealna do tego, by zwiedzić Czarnogórę. Podobnie wiosna, bowiem wtedy nie trzeba martwić się zbytnim upałem.

Zimą natomiast można spodziewać się częstych deszczy, a nawet śniegu, jednakże łagodniejszą formę owa pora roku przybiera na Wybrzeżu, które notabene warto odwiedzać od czerwca do października. Woda jest wtedy już nagrzana, pogoda wspaniała a warunki do odpoczynku wprost idealne.

Czarnogóra to niezwykły kraj z wysokimi górami oraz ciepłym morzem. Posiada ona ponad tysiącletnią historię, wiele ciekawych miejsc, mieszankę kultur i może zaskoczyć. Tutejsze plaże zaliczane są do jednych z najpiękniejszych w całej Europie, a cudowna temperatura pozwala się nimi cieszyć przez długi czas, więć wybór dogodnego terminu nie będzie trudny. Czarnogóra to wspaniałe miejsce na wymarzone wakacje!