Wyspa Ada

Czarnogóra posiada w sobie wiele skarbów, zarówno architektonicznych, jak i naturalnych. Jednym z nich jest wyspa Ada, która kusi pięknem przyrody i atrakcjami czekającymi na miejscu. Cała wyspa jest rezerwatem przyrody, w którym można zrelaksować się i nacieszyć pięknem natury. Ulokowana w delcie rzeki Buna przyciąga odwiedzających z całego świata. Można tu bowiem nie tylko leniuchować, ale i aktywnie spędzać czas uprawiając chociażby windsurfing.

Atrakcje wyspy i informacje dla turystów

Wyspa Ada to niezwykła perełka turystyczna. Na miłośników kąpieli na golasa czeka tutaj plaża nudystów, a na tych, którzy kochają wędkować – takie zakątki jak ujście rzeki Bojana do Adriatyku oraz jezioro Sasko. Przepiękne są tu wieczory, a także noce, bowiem można spędzać je w restauracjach na drzewie, zachwycając się widokami czy spacerem wzdłuż rzeki.

Oprócz windsurfingu na wyspie można spróbować takich sportów jak narty wodne, paragliding, tenis, czy jazda konno. Każda z tych atrakcji daje innego rodzaju wrażenia, a ostatnia pozwala zwiedzić to miejsce w nietuzinkowy sposób.

Ada to miejsce zamieszkania dla takich zwierząt jak pelikany, sowy czy sarny. Można tutaj także zobaczyć kormorany, jaszczurki oraz żółwie. A także rzadkie gatunki ptaków, czy innych stworzeń.

Mnóstwo tu restauracji, w których warto zakosztować wyjątkowych owoców morza, czy ryb rzecznych, a także magicznych zakątków, w których można zobaczyć najpiękniejszy zachód słońca nad całym Adriatykiem. Najlepiej prezentuje się on z Wielkiej Plaży, zwanej także Saharą. To miejsca idealne zarówno dla osób kochających spokój, jak i dla tych, którzy szukają atrakcji.

Piękna jest także plaża Valdanos, głównie ze względu na położenie – znajduje się ona wśród gajów oliwnych i krystalicznie czystej wody. Urocza i ze świetną infrastrukturą jest również plaża Copacabana.

Wyspa Ada to także rozrywka. Są tu bowiem zarówno dyskoteki, jak i kluby nocne. Można je odnaleźć w centrach miast oraz hotelach. Dodatkowo na wyspie często odbywają się festiwale, parady i koncerty, głownie w mieście Ulcinj. Metropolia ta ma ponad 3 tysiące lat.

Na wyspie walutą jest euro, a ponieważ Czarnogóra ma status kraju ekologicznego należy przygotować się na opłatę, która pobierana jest od każdego pojazdu wjeżdżającego do tego państwa.

Wyspa Ada to niezwykły zakątek. Wyróżniają ją rozległe, miękkie, piaszczyste plaże, możliwość kąpieli bez odzienia, drewniane malutkie domki i rajska przyroda. To jedno z niewielu miejsc, w którym natura jest wciąż dzika i nienaruszona. Jednocześnie jest też przykładem magicznego czarnogórskiego piękna. Warto wybrać się na wakacje właśnie tutaj, by odetchnąć wśród zieleni, zachwytów i mnogości atrakcji, które sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić.