Przyroda w Czarnogórze

Czarnogóra to kraj pełen niesamowitych niespodzianek. Widoki zapierające dech w piersiach, zielone przestrzenie, kaniony czy górskie szczyty – wiele magicznych miejsc tylko czeka tu na odkrycie przez turystów. Niewątpliwie przyroda Czarnogóry potrafi oczarować i głęboko dotknąć serca. Dlatego warto dać się jej objąć i spędzić trochę czasu z tutejszą dziką i piękną naturą. A jest co oglądać, co podziwiać i czemu dać się ponieść…

Najbardziej zachwycające zakątki przyrodnicze Czarnogóry

Pięknym i jednocześnie należącym do największych miejsc tego typu w kraju jest Jaskinia Lipska, którą można zwiedzać od 2015 roku. Na turystów czekają tu podziemne jeziora, niezwykła szata naciekowa, a także liczne zakamarki udostępniane dla osób, które wykupią wycieczkę „dla eksploratorów”. Warto się na nią wybrać, bowiem to gwarantuje dłuższą i jeszcze bardziej interesującą wyprawę.

Jezioro Szkoderskie w Czarnogórze
Jeziora…

Niewątpliwą perełką Czarnogóry jest oczywiście Jezioro Szkoderskie, które stanowi największy zbiornik słodkowodny na całym Półwyspie Bałkańskim. Można je odnaleźć na samym pograniczu Albanii i Czarnogóry i zachwycić się wpadającymi do niego odnogami rzek Rijeka oraz Moraca, a także samym widokiem tego ogromnego jeziora krasowego. Prócz przyrodniczego piękna na wielu wysepkach czekają zabytkowe twierdze oraz cerkwie, a w parku narodowym obejmującym jezioro – niezwykłe ptasie ostoje.

Będąc w Czarnogórze koniecznie trzeba zobaczyć także jedno z jej najbardziej malowniczych zakątków, czyli fiord – Bokę Kotorską. To tutaj na miłośników dawnych czasów czekają stare kamienne miasteczka czy średniowieczny Kotor. Jednocześnie cała zatoka to cudo przyrodnicze – można tu podziwiać jak odnogi Boki wchodzą w stoki gór Orjen i Lovcen, a także zakochać się w tutejszych krajobrazach.

Czarnogóra to także kaniony. Pocięte głębokimi wąwozami, piękne i niedostępne – są naprawdę warte zobaczenia. Prowadzą do nich niezwykle widokowe ścieżki, którymi warto się przejść wchłaniając w siebie zapierające dech w piersiach krajobrazy. Każdy z nich – kanion Tary, Moracy czy Pivy ma coś, co urzeka.

Cuda natury w Czarnogórze
Góry…

Warto choć raz powędrować poprzez cuda natury, które czekają w Czarnogórze. Zachwycić się szczytami Gór Dynarskich, zobaczyć jaskinie, kaniony czy parki. Kraj ten to raj dla fotografów czy przyrodników, a jednocześnie głębokie ukojenie dla każdego, zwłaszcza jeśli większość czasu spędza w mieście.