Top kurorty w Czarnogórze

Czarnogóra to kraj urzekający wspaniałym wybrzeżem, rajskimi plażami i wręcz idealną pogodą. Warto wybrać się do jednego z tutejszych kurortów, by prawdziwie się zrelaksować wśród pięknych krajobrazów i wymarzonych warunków do odpoczynku.

Pełna słońca Budva i Boka Kotorska

Największą zatoką nad Morzem Adriatyckim i jednocześnie przepięknym kurortem Czarnogóry jest Boka Kotorska, która znajduje się bardzo blisko granicy z Chorwacją. Często nazywa się ją ,,ciepłym fiordem” urzekającym krajobrazami i ogromną ilością atrakcji architektonicznych.

Nie ma tutaj piaszczystych plaż, ale są za to idealne warunki do pieszych wędrówek czy uprawiania sportów wodnych.  W najstarszej części miasta znajduje się największe skupienie zabytków i na ich obejrzenie warto tez poświęcić trochę czasu. Szczególnie godna uwagi jest katedra św. Tripuna, która pochodzi z XII wieku. Ogromne wrażenie robi też twierdza św. Jana, a widok, który można z niej podziwiać wart jest sporego wysiłku jakiego wymaga dostanie się do niej.

Wspaniałym kurortem i jednocześnie jednym z najpopularniejszych ośrodków w Czarnogórze jest Budva, miejscowość mająca aż 2500 lat. Miasto to otoczone jest przez góry, a liczne rajski plaże sprawiają, że można poczuć się tutaj jak w wymarzonym edenie. To także idealne miejsce dla miłośników imprezowania.

Budva to chyba najbardziej znany kurort turystyczny, a co za tym idzie jest tutaj dość drogo. Piękne piaszczyste plaże przyciągają co roku tysiące turystów. Oprócz plaży samo miasto jest warte obejrzenia. Stare miasto otacza mur obronny pochodzący z XV wieku. Można spacerować po murze, zwiedzić cytadelę, a także położone w pobliżu dwie cerkwie świętej Trójcy i świętej Sawy. Interesujące są też kościoły pochodzący z VIII w. św. Maria in Punta oraz katedra św. Jana.

Perełki Czarnogóry – kurorty pełne relaksu

Prócz Boki Kotoskiej i Budvy Czarnogóra kusi o wiele większą ilością magicznych kurortów. W połowie drogi między Budvą a Barem leży Petrovac, cudowna nadmorska miejscowość pełna ciszy i spokoju, a także zachwycająca starówką i uroczymi plażami. Petrovac jest dużo spokojniejsze niż Budva więc cieszy się też większą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Oprócz plaż nie brakuje też tutaj zabytków, są to ruiny rzymskich domów, ruiny twierdzy weneckiej, są też piękne monastyry.

Wśród czarnogórskich kurortów nie sposób pominąć Wyspy Świętego Stefana oraz Baru, który zarazem stanowi główny port tego kraju z pięknym Pałacem Nikolasa oraz ruinami twierdzy Haj Nehaj. To jednak dopiero początek atrakcji…

Czarnogóra potrafi zachwycić. Liczne kurorty, do których przyjeżdża co roku coraz więcej turystów są dowodem tego, iż ten kraj posiada zakątki niezwykle magnetyczne i malownicze. Nadmorskie perełki zapewniają nie tylko upragniony relaks, ale i potrafią zafascynować odwiedzających pozostając w pamięci na długo. Warto dać sobie tę szansę i poznać uroki kraju znajdującego się naprawdę blisko.