Podgorica

Wczasy w PodgoricyPodgorica to przepiękne miasto, pełne niezwykłych zakątków, które może zauroczyć, zaskoczyć i jednocześnie przybliżyć skarby Czarnogóry. Do tego jej atutem jest ulokowanie. Z Podgoricy można szybko i łatwo dostać się zarówno na wybrzeże, jak i w góry. Co charakteryzuje to niezwykłe miasto to fakt, że przecina je aż sześć rzek. Można więc tu także podziwiać piękne mosty i zapadające w pamięć widoki.

Co zobaczyć w stolicy Czarnogóry?

Podgorica to najgorętsza stolica Europy. Latem bowiem można tutaj doświadczyć nawet 40 stopni, więc raczej warto zaplanować zwiedzanie w innym okresie roku. Miasto to zamieszkane jest przez ćwierć osób będących obywatelami Czarnogóry, więc rzeczywiście można tu doświadczyć sporej części wrażeń dotyczących atmosfery tej części świata.

Do długich spacerów zachęcają wąskie uliczki oraz Stara Varos. To najbardziej wiekowa część Podgoricy. Na turystów czeka tu wieża zegarowa z XVIII wieku – Sahat Kula, cerkiew świętego Jerzego oraz ruiny grodu Ribnica pochodzące z XII wieku. Dla miłośników odkrywania historii i natury świetnym miejscem do odwiedzenia zaś okażą się muzea – Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Przyrodnicze.

Jeśli zaś chodzi o nową część miasta można tutaj podziwiać pomnik Nieznanego Żołnierza, który znajduje się w ogromnym parku miejskim, a także most Milenijny – bardzo ładnie oświetlony nocą. Warto zajrzeć na Plac Republiki, na którym ulokowanych jest wiele sklepów, bowiem właśnie tutaj skupia się najwięcej mieszkańców miasta i można ich poznać nieco bliżej.

Ciekawymi ulicami w Podgoricy są Hercegovacka oraz Slobode, tu bowiem znajduje się wiele kawiarenek i knajp, w których można celebrować życie do późna. Poza tym ulokowany jest tutaj także Teatr Narodowy.

Podgorica to niezwykle ciekawe miasto. Muzea, kawiarnie, wąskie uliczki i ciekawe przysmaki – to wszystko sprawia, że warto się tutaj zatrzymać na dłużej. Interesująca atmosfera stolicy Czarnogóry wciąga i urzeka. Zwłaszcza nocą, choć i za dnia, na ogromnych placach, na których czuć ożywienie, można znaleźć coś dla siebie.

Cityscapes: Podgorica from Koray Polat on Vimeo.